Wybierając się na wakacje ze znajomymi, możemy sporo oszczędzić. Ale często natrafiamy też na szereg różnych problemów. Jeśli chodzi o transport, jesteśmy w korzystniejszej sytuacji niż osoby podróżujące samotnie – możemy podzielić się kosztami paliwa, a w niektórych sytuacjach załapać się na grupowy bilet uprawniający do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej. Chociażby dostępna do kupienia w Berlinie „kleingruppenkarte”, która pozwala nam jeździć wszelkimi rodzajami autobusów i dowolnymi liniami metra przez caluteńki dzień. Problemy zaczynają się, gdy trzeba znaleźć nocleg. Jeżeli zatrzymamy się w hotelu, będziemy mieli szczęście, jeśli nasz pokój znajdzie się na tym samym piętrze, co pokój naszych znajomych. Natomiast tnąc koszty, prawdopodobnie wylądujemy w dormitorium z piętrowymi łóżkami. Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze nocowanie pod namiotem. Albo czwarta opcja, pod wieloma względami o wiele lepsza od pozostałych – apartament na wynajem.

Po pierwsze – o wiele taniej niż w hotelu

Wynajęcie mieszkania na okres krótszy niż pół roku z całą pewnością jest trudniejszy niż znalezienie noclegu w hostelu. Mimo to, warto poświęcić czas na poszukiwania. Wynajem apartamentów na wakacje ma wiele różnych zalet – jedną z nich jest nieporównywalnie niższa cena, którą płacimy od jednej osoby. Może być tak, że dwa tygodnie pobytu w wybranym przez nas mieszkaniu będzie kosztował mniej niż kilkudniowy pobyt w hotelu. A to dopiero początek korzyści, które możemy uzyskać!

Wolność i wygoda

Apartament na wynajem raczej nie zapewni nam pokojówki. Za to będziemy zwolnieni z większości zasad, których musielibyśmy przestrzegać w hotelach, hostelach i pensjonatach. Gdy decydujemy się na wynajem apartamentów, co prawda wciąż obowiązują nas reguły gospodarza i powinniśmy się ich trzymać – ale poza tym możemy czuć się niemal jak u siebie. Robienie hucznej imprezy raczej nie wchodzi w grę, jednak nikt nie zabroni nam wniesienia alkoholu do domu i urządzenia sobie kameralnej kolacji przy winie. W końcu wybieramy wakacje ze znajomymi, ponieważ chcemy cieszyć się towarzystwem bliskich nam osób. W przeciwieństwie do dormitorium w hostelu, apartament na wynajem będzie wyposażony w stół, na którym będzie można pograć w karty albo planszówki.

Jedzenie nie tylko z restauracji

Na zakończenie trzeba koniecznie wspomnieć o raju dla oszczędnych – czyli kuchni. Zdaniem niektórych to najważniejsze udogodnienie, które zyskujemy wynajmując mieszkanie. Apartament na wynajem daje nam lodówkę, do której możemy włożyć zimne piwo oraz wszystkie niezbędne składniki potrzebne do zrobienia kanapki. Już nie musimy stołować się na mieście – równie możemy dobrze przygotować obiad w domu. A ponieważ podróżujemy dużą grupą, chętnie dzielimy się obowiązkami w kuchni. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy, ale też mamy z wyjazdu większą radochę.