Urlop – czas odpoczynku, relaksu i ładowania „akumulatorów” energią potrzebną do działania – może przybierać różną formę. Zazwyczaj to wygodne leżenie na leżaku przy basenie lub na plaży,  a czasami aktywny wypoczynek – czyli wędrówki szlakami górskimi z noclegami w schroniskach.

Większość osób pracujących, wakacje woli spędzać w okolicach turystycznych z wygodnym zapleczem wypoczynkowym w formie hoteli, pensjonatów czy w specjalnie przygotowanych apartamentach z wysokim standardem wyposażenia oraz z dogodną lokalizacją. 

Apartament to szczególny rodzaj lokalu – można go zaliczyć do niewielkiego samodzielnego mieszkania, ponieważ posiada część wypoczynkową – salon, sypialnię oraz funkcjonalną kuchnię i łazienkę. Dobre apartamenty mogą być dodatkowo zaopatrzone w balkon lub obszerny taras, na którym znajdziemy praktyczne i wygodne meble, wykonane najczęściej z rattanu, wikliny, albo z grubego płótna lnianego, rozpiętego na drewnianym stelażu.

Dobre apartamenty

Głównym atutem kwalifikującym apartament na miano luksusowego lokalu jest jego lokalizacja – najbardziej poszukiwane są w centrach dużych miast lub miejscowościach turystycznych, blisko najważniejszych obiektów miejskich, sklepów i restauracji. Ewentualny gwar uliczny dobiegający spoza lokalu powinien być stłumiony przez odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne, czyli szczelne okna i drzwi wejściowe oraz izolowanie ścian materiałem wygłuszającym niepożądane dźwięki.

Apartamenty wynajmuje się głównie w okresie wakacji – samodzielne mieszkanie z wszystkimi wygodami oraz niekrepującym oddzielnym wejściem jest idealnym rozwiązaniem dla chcących spędzić urlop w jak najlepszych warunkach bytowych, z dala od ośrodków wypoczynkowych, pełnych urlopowiczów i wakacyjnego zamieszania.

Komfortowe apartamenty

Komfortowy apartament wymaga atrakcyjnego widoku z okien czy balkonu – z tego powodu powinien znajdować się na wyższym piętrze, skąd rozciągnie się panorama najbliższej okolicy, niezasłonięta żadnym wyższym obiektem. 

Wnętrze apartamentu musi być urządzone ze smakiem, najlepiej w nowoczesnym stylu, gdzie będzie dominować stal nierdzewna, kamień naturalny oraz szkło i drewno w kombinacjach z innymi materiałami lub stanowiących samodzielny element wyposażenia apartamentu. 

Jeżeli mowa o wyposażeniu to nie można zapominać o zaopatrzeniu apartamentu w wysokiej klasy sprzęt elektroniczny typu odbiornik telewizyjny – odbierający telewizję satelitarną lub naziemną  i wielofunkcyjnej wieży audio, z możliwością odbioru fal radiowych, jak i słuchania utworów z płyt CD. Ważne jest również kompleksowe wyposażenie kuchni w urządzenia AGD typu czajnik elektryczny, mikrofalówka, piecyk kuchenny z piekarnikiem oraz lodówka z zamrażarką. Dodatkowe sprzęty AGD mogą zostać wprowadzone na wyraźne życzenie wynajmującego.

Komfortowe noclegi

Jednym z ważnych pomieszczeń w apartamencie jest sypialnia która powinna zostać wygodnie i funkcjonalnie urządzona. Wyposażenie tego pomieszczenia powinno składać się z szerokiego łóżka, praktycznych stolików nocnych, obszernej szafy i właściwego oświetlenia, które rozjaśni cały pokój lampą umieszczoną na suficie, jak i jego fragmenty – przy pomocy małych lampek, rozlokowanych w różnych częściach pokoju, a używanych w razie potrzeby, dla wygody lokatora.

Oświetlenie powinno mieć funkcję przygaszania natężenia światła, pomocną przy stworzeniu w sypialni odpowiedniego klimatu przytulności.Już od pierwszych chwil, apartament powinien sprawiać korzystne wrażenie na wynajmującym, więc dobór kolorów ścian, tkanin oraz dekoracyjnych dodatków musi stanowić spójność wraz z ustawionymi meblami.