Wakacyjny wyjazd z rodziną wiąże się z dużą ilością zamieszania. Najpierw wybór destynacji: miejsce, na które padnie musi zapewniać rozrywkę członkom rodziny w różnym wieku – od dorosłych, przez nastolatków do młodszych dzieci, a więc wyzwanie to nie lada. Następnie przychodzi czas na znalezienie lokum. Co wybrać, żeby wakacje z rodziną nie poczyniły ogromnych spustoszeń na koncie?

Apartament do wynajęcia

Pobyty w hotelu bywają bardzo drogie. Poza tym urlopowicze skazani są na ciasne pokoje, w których nie ma nic oprócz łóżka oraz na wyżywienie serwowane przez hotelową restaurację – a ta wcale nie musi szybować na wyżynach sztuki kulinarnej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wynajem apartamentu. Wynajęcie całego mieszkania w miejscu, do którego udajemy się na wakacje lub w pobliżu głównych atrakcji to najoszczędniejsza opcja noclegowa, jeśli podróżuje cała rodzina. Może nie być to rentowne posunięcie dla dwójki podróżników, ale wakacje z dziećmi w wynajętym apartamencie wychodzą zdecydowanie najtaniej.

Świetne wyposażenie

Zaletą wakacyjnych mieszkań jest to, że wyposażone są tak bogato, żeby można było prowadzić w nich praktycznie normalne życie. Kuchnia to nie miejsce, gdzie znajdziemy czajnik i kubki, lecz w pełni umeblowane pomieszczenie, zaopatrzone we wszelkie sprzęty: lodówkę, kuchenkę, piekarnik. Dzięki dostępowi do wszystkich udogodnień można swobodnie przygotowywać własne posiłki, co jest znaczącą oszczędnością. Obiad dla całej rodziny zamówiony w restauracji, może kosztować fortunę – szczególnie kiedy w zamówieniu znajdą się napoje i desery. Ponadto, oprócz oszczędności, gotowanie w mieszkaniu wakacyjnym daje gwarancję, że wszyscy zjedzą posiłek, bo zdarza się (szczególnie mniejszym dzieciom), że dania podawane w hotelowym bistro nie trafiają w gusta jedzących.

W związku z tym, że apartamenty przygotowane są na przyjęcie większej liczby gości, nie ma potrzeby dokupowania dostawki dla dzieci lub nastolatków. Często dzieje się tak w hotelach – pozwala to na pewne oszczędności, ale ciężko powiedzieć, że to komfortowa sytuacja.

Dogodna lokalizacja

Osoby podróżujące doskonale wiedzą, jak ważną kwestią jest lokalizacja mieszkania, w którym zakwaterowani są urlopowicze. Dalekie dojazdy do centrum i miejsc atrakcyjnych potrafią odebrać wiele radości z pobytu, ponieważ powodują duże zmęczenie i pochłaniają czas. Wakacyjne apartamenty położone są najczęściej w centrach lub w pobliżu centralnych rejonów miasta. Dzięki temu zostaje więcej czasu i ochoty na zwiedzanie i zabawę, a jeśli nawet pojawi się potrzeba wyruszenia w dalsze rejony – centra miast są zawsze dobrze skomunikowane.