Wyjazd na urlop często pochłania mnóstwo czasu związanego z wyborem lokalizacji, organizacją noclegu, spakowaniem bagażu i wybraniem odpowiedniego środka transportu. Nieco inaczej ma się sprawa z wyjazdem jedno- bądź kilkudniowym – w takiej sytuacji, dopięcie wszystkiego na „ostatni guzik” jest dużo prostsze i szybsze, wystarczy bowiem kupić bilet na odpowiedni środek transportu, ewentualnie przygotować samochód, spakować walizkę i wynająć pokój w hotelu lub – co jest dużo praktyczniejsze – apartament w centrum miasta, do którego zdążamy.

Noclegi centrum

W ostatnich latach bardzo popularne stało się wynajmowanie mini mieszkań, będących pokojem z aneksem kuchennych, sypialnią oraz łazienką, czyli apartamentem, zlokalizowanym poza hotelem, mieszczącym się w blokach mieszkalnych, kamienicach lub nawet prywatnych willach. Najczęściej wynajmowane są apartamenty w centrum miasta, co związane jest z szeroką dostępnością do budynków użyteczności publicznej, takich jak restauracje, banki, teatry, kina, instytucje, czy chociażby parki i inne tereny rekreacyjne. Apartamenty centrum cieszą się dużą popularnością, ponieważ cena ich wynajmu jest relatywnie niższa niż wynajem w hotelu, a w oferowanym lokalu znajdziemy wszystkie potrzebne do samodzielnej egzystencji przedmioty, także takie, z pomocą których można przygotować pełnowartościowy posiłek.

Niezbędne sprzęty w apartamencie

Wyposażenie apartamentu składa się z niezbędnych sprzętów AGD, czyli lodówki, kuchni gazowej lub elektrycznej, często mikrofalówki, ekspresu do kawy, elektrycznego czajnika do gotowania wody, kompletu sztućców, zastawy stołowej oraz kilku garnków i patelni, a także pralki w łazience. Umeblowanie pomieszczeń mieszkalnych składa się z mebli wypoczynkowych, szaf ściennych, oraz biurka, jeżeli wynajmującemu jest potrzebne do pracy. Można też znaleźć tu telewizor, odbiornik radiowy lub zestaw do odtwarzania płyt CD i DVD. W sypialni znajdziemy wygodne łóżko i podręczne stoliki nocne. W apartamentach powinien być nieograniczony dostęp do internetu.

Wynajem apartamentu jest o tyle korzystniejsze, że można go zarezerwować dużo łatwiej i szybciej niż apartament w hotelu, a kluczową rolę odgrywa sporo niższa cena i większa różnorodność wyposażenia.

Praktyczna lokalizacja – apartamenty centrum

Wybierając apartament w centrum warto zapytać właściciela o dostępność do komunikacji miejskiej, ciekawe atrakcje turystyczne zlokalizowane w pobliżu oraz ważne budynki, do których będziemy chcieli się udać. Jest to nie tyle konieczność ile udogodnienie dla wynajmującego, nieznającego miasta, by mógł poruszać się po nim w miarę swobodnie i bezpiecznie; z tego właśnie powodu lokalizacja apartamentu jest sprawą priorytetową.

Noclegi w centrum mają jeszcze jedną zaletę – zlokalizowane są zazwyczaj blisko dworca kolejowego lub autobusowego, dlatego dojście do apartamentu po przyjeździe jest nieskomplikowane i szybkie.