Planując wakacyjny wyjazd, prędzej czy później trzeba stanąć przed dylematem – jakie miejsce na nocleg wybrać? W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się apartamenty jako alternatywa dla hoteli. Nie bez powodu – mają one wiele zalet. Jaka jest przewaga apartamentów nad hotelami?

Wiele osób dostrzega w apartamentach szansę na dobrą inwestycję. Turyści coraz częściej zamiast miejsc w hotelach czy pensjonatach poszukują mieszkań o wysokim standardzie i jednocześnie niewygórowanej cenie, w których będą mogli spędzić spokojne wakacje, niepozbawione luksusu. Apartamenty doskonale realizują te oczekiwania.

Domowa atmosfera apartamentów

Zapewniają one więcej wolności i poczucie prywatności. Nie trzeba się tam odmeldowywać przy każdym wyjściu, dostosowywać do godzin sprzątania i posiłków, a za ścianą nie przeszkadzają mieszkający w sąsiednim pomieszczeniu goście. To wszystko pozwala na stworzenie iście domowej atmosfery, trudnej do znalezienia w pokoju hotelowym, a tak pożądanej zwłaszcza podczas podróży z dziećmi. Gdy maluchy poczują się jak w domu, zdecydowanie łatwiej przystosują się do nowego otoczenia.

Cenowa przewaga apartamentów nad hotelami

Przewagę apartamentów nad hotelami dostrzegają młode pary, które chcą w dyskretnej i intymnej atmosferze spędzić miesiąc miodowy z dala od hałasujących gości hotelowych czy biznesmeni planujący w spokojnych warunkach przygotować się do spotkania z klientem i załatwić sprawy służbowe. Jednak obecne trendy pokazują, że apartamenty są alternatywą dla hoteli szczególnie w przypadku wakacji z rodziną lub grupą znajomych. Koszty ich wynajmu stają się bowiem niższe, gdy dzieli się je na kilka osób. Pora zerwać z przeświadczeniem, że na apartamenty stać tylko najbogatszych. Za pokój hotelowy w podobnym standardzie i tej samej lokalizacji, co apartament trzeba zapłacić więcej, mając do dyspozycji znacznie mniej miejsca. Apartament to przecież całe mieszkanie z kuchnią, łazienką wyposażoną w pralkę i sypialnią lub z kilkoma pokojami.

To właśnie kuchnia sprawia, że przewaga apartamentów nad hotelami rośnie. Kompleksowo wyposażona umożliwia samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków, co niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim nie jest się ograniczonym do hotelowego menu i czasu wydawania posiłków – można samodzielnie zdecydować o jadłospisie i porach jedzenia, nie nadszarpując przy tym wakacyjnego budżetu. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze i wygodniejsze niż korzystanie z hotelowych restauracji.

Apartamenty alternatywą dla hoteli

Wynajmując apartament na wakacje dla całej rodziny, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację oraz dostępność dodatkowych usług i atrakcji. Apartamenty będą dobrą alternatywą dla hoteli, gdy za niższą cenę zapewnią podobne lub nawet lepsze udogodnienia, takie jak strzeżony parking, dostęp do placu zabaw czy siłownię. Dzieci z pewnością ucieszy możliwość rozrywki poza mieszkaniem, a w jego wnętrzu duża ilość miejsca na wspólne zabawy.

Rosnąca liczba apartamentów wynajmowanych na wakacje to szybko rozwijający się ostatnio trend w turystyce. Mają one bowiem wiele zalet, których nie posiadają inne miejsca noclegowe, co sprawia, że apartamenty są dobrą alternatywą dla popularnych dotąd hoteli.