Organizacja imprezy sylwestrowej to spore wyzwanie organizacje, którego należy się podjąć ze znacznym wyprzedzeniem. Sylwester to okres, w którym baza hotelarska w całej Europie doświadcza największego obciążenia w ciągu roku. Jeżeli nie zdołamy zarezerwować noclegu kilka miesięcy wcześniej będziemy musieli się liczyć ze spędzeniem imprezy noworocznej w rodzinnym mieście.

Warto wynająć mieszkanie na sylwestra?

Pytanie tego rodzaju można uznać za retoryczne. Poprzez wynajęcie apartamentu uzyskujemy wolność. Organizacja imprezy noworocznej, która może wymknąć się spod kontroli, we własnym mieszkaniu może ponieść za sobą przykre konsekwencje w postaci nieproszonych gości i wielu innych sytuacji. Należy też mieć na względzie sąsiadów, którzy mogą nie być entuzjastycznie nastawieni do spotkania sylwestrowego.

Decydując się na apartament do wynajęcia na sylwestra unikniemy tych problemów, mając pewność, że świętować będziemy jedynie w gronie przyjaciół oraz bez obawy o działania niezadowolonych sąsiadów. Rezerwacja apartamentu to również mniejszy koszt niż potocznie się uważa. Dzieląc opłatę na grupę znajomych może okazać się, że koszt jest mniejszy, niż byłby w przypadku spędzenia całej nocy w klubach.

Co oferują apartamenty?

Apartament na sylwestra może różnić się swoim standardem, w zależności od ceny oraz lokalizacji. W przypadku większości z nich możemy liczyć nie tylko na własny pokój, często uposażony w balkon, ale również we własną łazienkę.

Większe obiekty mogą zaoferować dla gości salę na imprezę noworoczną, parking dla samochodu, a nawet SPA. Będzie to zależne od tego, czy zdecydujemy się na wynajem apartamentu w hotelu, czy też w budynku mieszkalnym jak kamienica. Oczywiście do dyspozycji gości będzie dostępny internet WiFi czy też aneks kuchenny.

Różnorodne kierunki

Chcąc znaleźć apartament na sylwestra nie powinniśmy się ograniczać w zakresie lokalizacji. Świetnie rozbudowana baza noclegowa w całym łańcuchu Beskidów, u podnóży Tatr na Podhalu, na pomorzu od wyspy Wolin po Mierzeje Wiślaną, może zaoferować świetnie uposażone apartamenty, które sprawdzą się doskonale do spędzenia świetnej imprezy noworocznej.

Są to jedne z najpopularniejszych kierunków do spędzenia sylwestra w Polsce. Jeżeli liczymy na wysoki standard apartamentu, to możemy zastanowić się nad wyjazdem zagranicznym. Jeżeli cena odgrywa główną rolę powinniśmy udać się do naszego wschodniego sąsiada Ukrainy, gdzie od lat, wśród polskich turystów, króluje Lwów. Mieszkanie na sylwestra we Lwowie to koszt kilka razy mniejszy aniżeli analogiczny lokal w Polsce. Nie zapominajmy też o szalenie niskich cenach alkoholi.

Jeżeli nie chcemy poświęcać czasu na wyrób paszportu możemy znaleźć apartament do wynajęcia na sylwestra u któregoś z naszych sąsiadów z UE. Litwa, Łotwa, Austria a szczególnie Czechy i Węgry to kierunki oblegane przez Polaków w czasie imprez noworocznych. Bogactwo i piękno czeskiej Pragi, czy też majestatyczność Budapesztu na Węgrzech połączone ze wspaniale rozbudowaną bazą noclegową, restauracjami, pubami, klubami zadowolą każdą osobę.